تورهای طبیعت‌گردی

آبشار لوه

                             آبشار لوه، مینودشت
minoo%283%29 - آبشار لوه
لوه1 - آبشار لوه

 

آبشار لوه مينودشت در موقعیت جغرافیایی E553959 N372120 در استان گلستان واقع است. آبشار لوه در 20 کیلومتری گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است . همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه ای به آن بخشیده است .گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با 75 متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.

 

طبيعت زيباي گلستان ديدني هاي بسياري دارد ولي جنگل زيباي لوه و آبشار آن چيز ديگري است که تنها با حضو و لمس آن مي توان لذت واقعي طبيعت اين منطقه را درک کرد. اين آبشار در روستايي به همين نام در بيست کيلومتري شرق گاليکش واقع شده و هرساله بازديد کنندگان بيشماري دارد. آبشار لوه در امتداد يک شيب پلکاني به صورت طبيعي از صخره ها فرو مي ريزد و داراي پنج طبقه ست که در داخل دره اي به عمق 35 متر و پوشيده از درختان جنگلي از قبيل ممرز، افرا توسکا واقع شده و در فصول بهار و تابستان، محيط زيبايي براي استراحت مشتاقان طبيعت فراهم مي کند. همجواري اين آبشار با پارک ملي گلستان و بزرگراه ارتباطي مشهد مقدس، ارزش توريستي ويژه اي به آن بخشيده است.

 
مارقوش ترکمن صحرا / شرکت گردشگری www.margush.ir

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. واقعا آبشار دیدنی و مثال زدنی ست و می شود بارها در ایام سال به پیشواز آبشار شتافت چرا که صدای آب تواند هنگامه ی زندگی را شهادت دهد و شاهد نیکی بر جریان عمر باشد.اگر طالب مطلوب و عاشق معشوق جام وجود هستید به پای آب بنشینید و به غلغله ی قطره گوش دهید کز سودای بستر زمین و غوغای سبزه و خاک، چها می گوید.
    إن شاءالله من نیز اگر زنده مانم به افسانه ی سلطنت آبشار بر جریان آب،گوش خواهم داد و به طاق آبشاری اینچنین خواهم شتافت.اگر دل از من فرمان برد امسال به دیدن دلداری آبشار بر صخره و سنگ خواهم رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا