اخبار اجتماعیاخبار فرهنگیمراسم مختومقلی فراغی

آفرین بر مهندس خلیل مراد حمیدی میزبان مراسم 281-مین سالروز تولد مختومقلی فراغی – بجنورد

latif02 - آفرین بر مهندس خلیل مراد حمیدی میزبان مراسم 281-مین سالروز تولد مختومقلی فراغی - بجنوردمارقوش به نقل از اولکامیز-لطیف ایزدی: آخرین مراسم بزرگداشت 281 مین سالروز تولد شاعر نامی ترکمن مختومقلی فراغی در سال 93 در شهر بجنورد برگزار شد.


مراسمی باشکوه که مورد استقبال شهروندان بجنورد از ترکمن تا فارس و کرد و . . . قرار گفت . حتی از شهرهای اطراف همچون شیروان ، راز و جرگلان نیز به این مراسم فرهنگی هنری آمده بودند .

اولین بار در دوره تدبیر و امید رویدادی بزرگ اتفاق افتاد و آن برگزاری مراسم مختومقلی در مرکز استان خراسان شمالی با مجوز رسمی فرمانداری شهرستان بجنورد بود که باید به مسئولین بجنورد از فرماندار تا مدیر کل ارشاد شهرستان دست مریزاد گفت.

اما بانی این مراسم باشکوه مهندس جوان و فعال حمیدی بود.
بی تردید اگر همت عالی و اخلاص مهندس خلیل مراد حمیدی نبود این مراسم برگزار نمی شد. این مهندس ترکمن با عشق و اخلاص به صحنه آمد و فعالانی چون ناصر راهنما و . . . به یاری اش شتافتند و این مراسم شکل گرفت. جوانان هم آمدند و کمکش کردند .

h1 - آفرین بر مهندس خلیل مراد حمیدی میزبان مراسم 281-مین سالروز تولد مختومقلی فراغی - بجنورد
مهندس حمیدی بانی مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی – بجنورد

مجریان ، شاعران و هنرمندان در هنگام اجرای برنامه از مهندس حمیدی تشکر کردند . اما بهترین سخن شریف محمدی ششمین نبیره مختومقلی زد. او گفت : امروز مهندس حمیدی چون گوراوغلی بود.

باید به این مهندس جوان و خستگی ناپذیر آفرین گفت و درود فرستاد. چرا که کاری کرد کارستان. نهال بزرگداشت مختومقلی را در شهر بجنورد کاشت . نهالی که فردا به درختی تنومند و پرثمر تبدیل خواهد شد .

و سرانجام بجنورد یکی از جذابترین مراسم مردمی خود را پشت سر گذاشت. مراسمی که در آن شاعرا ، هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان گلستان نیز حضور داشتند. مراسمی که در بجنورد برای بسیاری تازگی داشت. بسیاری را به شوق آورد. از چشمان بسیاری اشک شوق جاری ساخت.

مراسم مختومقلی به باور این قلم روحی تازه در بین ترکمنهای نخورلی بوجود آورد. امید را دل آنان زنده ساخت .

پس از مراسم جوانان و علاقمندان بجنوردی شاد و خندان بودند و می گفتند که کاش بیشتر شاهد برگزاری چنین مراسم متنوع و مفرح و پرمحتوا در شهر و دیارمان باشیم.

مارقوش ترکمن صحرا / www.margush.ir

دایرة‌المعارف جامع ترکمن صحرا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا