مراوه تپه

احداث بیمارستان در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه به تصویب رسید

Esmaiil Taji - احداث بیمارستان در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه به تصویب رسیدمارقوش ترکمن صحرا- اخبار مراوه‌تپه: فرماندار مراوه‌تپه اعلام کرد: رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درپاسخ به تقاضای امام جمعه، اهالی و مسئولان مراوه تپه با احداث و تجهیز بیمارستان 64 تختخواتی دراین شهرستان محروم و مرزی موافقت کردند.
به گزارش پایگاه خبری اخبار ترکمن: اسمعیل تاجی افزود: شهرستان مراوه تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان قرار دارد و با توجه به پراکندگی روستاهای آن، نزدیکترین مرکز درمانی به این شهرستان، بیمارستان کلاله با حداقل 90کیلومتر فاصله است و تصویب احداث بیمارستان زمینه خوشحالی اهالی نوارمرزی مراوه تپه را فراهم کرده است.
فرماندار مراوه تپه اظهار کرد: بر اساس موافقت نامه ای که بین متولیان اجرای این پروژه منعقد شده، هزینه عملیات اجرایی احداث ساختمان های مرتبط با بیمارستان 64 تختخوابی مراوه تپه را بنیاد مستضعفان تقبل کرده و هزینه تجهیز و تکمیل واحدهای مختلف آن نیز به عهده دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
تاجی گفت: براساس اعلام مرکز نظارت واعتبار بخشی امور درمان و سرپرست امور پروانه های وزارت بهداشت ودرمان، برای عملیات اجرایی این پروژه 48 ماه زمان تعیین شده است.
محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور در سفر آذرماه پارسال خود به شهرستان محروم و مرزی مراوه تپه و در مراسم اعطای 2500 فقره اسناد مالکیت اراضی املاک علوی به مردم محروم این شهرستان، در خصوص درخواست مسوولان و مردم برای ساخت بیمارستان، قول مساعد برای پیگیری احداث آن را از طریق وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به مردم داده بود.
شهرستان مراوه تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان با 60 هزار نفر جمعیت ساکن و 40 هزار نفر جمعیت شناور از جمله عشایر کرد استان های خراسان شمالی و رضوی که بیش از نیمی از سال را در این منطقه ساکن هستند، فاقد بیمارستان بوده و مردم این شهرستان برای دریافت خدمات درمانی به شهرستان های کلاله و گنبدکاووس مراجعه می کنند./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا