اخبار فرهنگی

برگزاری نشست تخصصی میراث فرهنگی…

img52d667e433905 - برگزاری نشست تخصصی میراث فرهنگی...مارقوش به نقل از میراث فرهنگی استان گلستان:

هم‌زمان با هفته پژوهش صورت می‌گیرد:

برگزاری نشست تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان گلستان

در راستای اجرای برنامه‌های مختلف درهفته پژوهش، نشست تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان گلستان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی با اعلام این مطلب گفت: امروزه پژوهش و تحقیق زیر بنا و اساس فعالیت های بشری بشمار می رود و شرط الزامی تحقق اهداف سازمانی است.
قربان عباسی در این راستا افزود: با نظر به اهمیت پژوهش و تحقیق در حوزه های مختلف این اداره کل و با توجه به ارتقای فعالیت های پژوهشی، شورای پژوهشی اداره کل فعال است و گروه های علمی مختلفی همچون گردشگری وسرمایه گذاری، مطالعات تاریخی، باستان شناسی ، مردم شناسی، ابنیه وبافت های تاریخی، موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، گروه زبان‌شناسی و گویش و کتیبه‌ها، هنرهای سنتی و صنایع دستی، حفاظت و مرمت اشیای فرهنگی تاریخی دراین شورا براساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود فعالیت می‌کنند.
وی همچنین از برگزاری همایش‌های علمی، نمایشگاه ها و کارگاه‌های آموزشی در راستای ارائه دستاوردهای فعالیت‌های پژوهشی و آگاهی یافتن از انتقادات، انتظارات و پیشنهادات صاحب نظران و پژوهشگران و به دست آوردن موضوعات واولویت های پژوهشی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد ودکترا و تشکیل بانک اطلاعاتی و مرکز اسناد و مدارک پژوهشی دراین شورا یادکرد.
عباسی درادامه با اشاره به برنامه های این اداره کل درهفته پژوهش، خاطر نشان کرد: بازدید از گنبد قابوس و دستاوردهای پایگاه میراث جهانی گنبد قابوس، برگزاری نشست با اعضای شورای پژوهشی و تقدیر از پژوهشگران برتر، شرکت سرگروه های علمی شورای پژوهشی در کارگاه آموزشی “چگونگی تدوین طرح های پژوهشی” و برگزاری نشست تخصصی با سه محور میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین شرکت درنمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان از دیگر برنامه هایی است که دراین هفته به اجرا درخواهد آمد.
لازم به ذکر است، شورای پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، در معاونت میراث فرهنگی در استان گلستان فعال است.

مارقوش ترکمن صحرا
شرکت بازرگاني و گردشگري
www.margush.ir

گنبد کاووس – پاساژ شهرداري، واحد 12
Tel: 0172 – 222 12 28
TelFax: 0172 – 229 14 49
Mobile: 0939 229 14 49

استفاده از مطالب سايت با قيد منبع مانعي ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا