اخبار ورزشیاخبار ویژه

برگزاری هفته سوم کورس تابستانه در بندرترکمن

مارقوش تورکمن صحرا- اخبار سوارکاری بندر ترکمن: هفته سوم مسابقات کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری اخبار ترکمن؛ در هفته سوم این رقابت‌ها عصر جمعه ۷۰ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در هشت دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۵۶۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هشت‌گانه اهدا شد.
در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و هشت تا ۱۸ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب یول بارس زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و مسلم گوگ نژاد با اسب شاراره ایلکا و علی رجال با اسب قابوس به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و ۱۲ تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار متر بود که پیمان قلرعطا با اسب دلبر اوچ قوئی عنوان اول را به دست آورد و یاسر جرجانی با اسب ژیگل ناز و امیر مختومی با اسب آون آلان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امان محمد قلرعطا با اسب اورلیا موفق به کسب مقام اول شد و مهران نوبخت با اسب دازمارال و نورمحمد بهادر با اسب آناهید به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب گلهان زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و بنیامین جرجانی با اسب یاس تریپ و آرمین آق آتابای با اسب مه گرین به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۴۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب سودانور نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و مهران نوبخت با اسب لادی ماه و جواد آچاک با اسب ماریانا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۱۲ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار بودند که آق اویلی بشگرد با اسب مه وش مقام اول را کسب کرد و کمال دالیجه عطا با اسب یونیک هورس و بنیامین جرجانی با اسب پلایت هورس به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
در دور هفتم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که احمد پقه با اسب پانیل موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب سان هان و جواد آچاک با اسب خان جهان به ترتیب دوم و سوم شدند.

Asbdavani Kurse 01 - برگزاری هفته سوم کورس تابستانه در بندرترکمن

دور هشتم و پایانی را اسب‌های تروبرد داخلی سه ساله و صفر تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر برگزار کردند که جواد آچاک با اسب شی شی مقام اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب اینفینیتی و محمد خوجملی با اسب تراول به ترتیب عنوان‌های دوم تا سوم را به دست آوردند.
گفتنی است؛ هفته چهارم مسابقات کورس اسب‌دوانی تابستانه بندرترکمن جمعه هشتم مرداد در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.
مسابقات کورس اسب‌دوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند./ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا