اخبار فرهنگیاخبار ویژه

برگزاری همایش گردشگری/سربازخانه ساسانی در گرگان شناسایی شد

مارقوش: هفتمین فصل کاوش دیوار گرگان با هدف شناسایی ساختار معماری پادگان به سرپرستی جبرئیل نوکنده در حال انجام است در این بخش سربازخانه دوره ساسانی محصور در دیوار گرگان شناسایی شد. به گزارش سایت فرهنگی و گردشگری مارقوش ترکمن صحرا: جبرئیل نوکنده در باره این کاوش، گفت: بعد از بررسی دقیق باستان شناسی نشانی از اتاق ها و برج ها دیده شد، مصالح این بنا از خشت به ابعاد ۴۰ در ۴۰ به ضخامت ۱۰ سانتیمتر با ملات گل بوده و ارتفاع دیوار در وضع موجود کمتر از ۶۰ سانتیمتر است.

وی بیان کرد: آشپزخانه در کنار اتاق خواب شناسایی شد که در آن بیش از ۱۰ خمره بزرگ ذخیره آذوقه با درپوش و به ارتفاع بیش از یک متر کشف شد.

این باستان شناس با اشاره به نمونه برداری از محتویات درون خمره ها افزود: با مطالعات آزمایشگاهی می توان تشخیص داد که چه موادی در خمره نگهداری می شده است که البته مشابه چنین خمره های از نظر شکل پیشتر در ترنگ تپه گرگان کشف شده بود.

گفتنی است، طول دیوار بزرگ گرگان نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر است که به احتمال زیاد دارای ۴۰ قلعه بوده است.

همچنین، این قلعه ها محل استقرار نظامیان لشکر ساسانی بوده است.

sarbaz khane sasany gorgan 01 - برگزاری همایش گردشگری/سربازخانه ساسانی در گرگان شناسایی شد

 همایش استان گلستان مقصد گردشگری برگزار می شود

همایش استانی «گلستان مقصد گردشگری»، دی ماه امسال با حضور مدیران دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری کشور برگزارخواهد شد.

برهمین اساس با برنامه ریزی های صورت گرفته همایش گلستان مقصد گردشگری با هدف معرفی پتانسیلهای گردشگری و تاسیسات مرتبط استان به دفاتر خدمات مسافرتی کشور به منظور برنامه ریزی واجرای تورهایی برای این استان به اجرا درآید.

معرفی پتانسیل های تاسیسات گردشگری استان به استان‌های هدف گردشگری، افزایش ورود تور از استان های هدف، افزایش ضریب اشغال تخت هتل های استان، بالا بردن انگیزه دفاتر خدمات مسافرتی استان به اجرای تورهای داخلی از دیگر اهداف برپایی این همایش است.

توسعه گردشگری داخلی به صورت تور دو روزه، ایجاد ارتباط دفتر خدمات مسافرتی کشور با تاسیسات گردشگری و جاذبه های استان، آشنایی با دیدگاه های مسئولان استانی و شناسایی نیازهای مجریان تورهای داخلی به جوامع بومی و محلی و فعالان صنعت گردشگری استان از محورهای برگزاری این همایش است.

در این همایش دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال دراجرای تورهای داخلی از سراسر کشور به خصوص استان های خراسان رضوی، شمالی وجنوبی، استان سمنان، سیستان وبلوچستان و استان تهران و همچنین هتلداران ودفاتر خدمات مسافرتی استان، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با گردشگری و مسئولان ارشد استانی و خبرنگاران نیز دراین همایش حضور خواهند داشت./ میراث فرهنگی گلستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا