اخبار اجتماعی

بیانیه مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا در حمایت مردم غیور فلسطین و …

11 - بیانیه مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا در حمایت مردم غیور فلسطین و ...

بیانیه‌ی مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا

در حمایت از مردم غیور فلسطین

و محکوم کردن تجاوزات و حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه

مارقوش به نقل از تورکمن نیوز؛ اخبار سیاسی و اجتماعی:  مردم بی‌گناه غزه، علاوه برتحمل مدت‌ها محاصره ظالمانه و فراگیر و تقدیم پیکر صدها شهید ناشی از آن، و به دنبال سكوت همسایگانشان در قلب دنیای اسلام، آماج وحشیانه ‌ترین حملات هوایی صهیونیست‌ها قرار می‌گیرند و برای تأمین ضروری‌‌ترین مایحتاج زندگی روزانه، از قبیل آب، برق، گاز، دارو و قوت‌ لایموت تحت فشار هستند.

در شرایطی كه رژیم تجاوزكارانه و غاصب اشغالگر صهیونیستی،‌ قصد برچیدن صفوف یکپارچه‌ی دلاوران مقاوم حماس و جهاد اسلامی را دارد، با سكوت برخی از کشورهای جهان اسلام و سازمان بین‌الملل جهانی مواجه است. وقوع چنین جنایاتی دور از انتظار نیست.

زیرا سازمان بین‌الملل جهاني و بعضی از سران عرب و جهان اسلام و غربی‌ها در برابر جنایات حيرت‌انگيز و تأسف‌آور صهیونیست‌ها، در غزه سکوت اختیار کرده‌اند. حيات و سرنوشت يك ونيم ميليون انسان را در نوار غزه به بازي گرفته‌‌اند و با کمال تأسف جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیست را نظاره‌گر بوده، گویا سرکوب بیر حمانه‌ی مردم غزه توسط آن حیوان صفتان را نمی‌بینند، و در مقابل قدرت و غرور اسرائیلی‌ها خود را ناتوان و زبون نشان داده، هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

32 - بیانیه مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا در حمایت مردم غیور فلسطین و ...

رژيم ددمنش اسرائيل، در برابر ديدگان جهانيان، از فرداي پيروزي چشمگير حماس و اتحاد آن‌ها با سایر احزاب فلسطینی، مشي غير انساني خود را شدت بخشيده و آشكارا سرکوبی ملت فلسطين را به دليل این وحدتشان در دستور كار خود قرار داد و در رويكردي متفاوت از گذشته، با چراغ سبزي كه از رئيس جمهور ايالات متحده آمريكا دريافت نمود؛ با اطمينان خاطر از سكوت رسمي و مرگبار غالب كشورهاي عربي و اسلامي، فرزندان فلسطين را در مقياسي گسترده‌تر آماج حملات خود قرار داده و ضمن به خاك وخون كشیدن صدها فلسطيني اعم از زن وكودك، پير و جوان‌ با بستن گذرگاه‌ها و مبادي ورودي نوار غزه و قطع جريان برق منطقه، فاجعه‌اي انساني را كليد زده ‌است كه در قريب به شصت سال اشغال فلسطين بي‌سابقه بوده‌ است.

رژیم غاصب صهیونیستی پس از آزمودن تمامی راهکارها اعم از ترور، بازداشت، قتل‌عام مردم، محاصره و غیره برای به زانو درآوردن ملت فلسطین و از بین بردن یکپارچگی آن‌ها، و نااميدي از اثربخشي همه این شیوه‌ها، به مجازات دسته‌‌جمعی ساکنان نوار غزه روی آورده، یک و نیم میلیون فلسطینی بی‌پناه این منطقه را در يك وضعيت فوق‌العاده دشواري قرار داده‌است؛ هم اکنون صدها بیمار از جمله ده‌ها کودک را راهی بیمارستان‌ها نموده که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. همزمان، صهیونیست‌ها پا را فراتر گذاشته، بر طبل حمله گسترده و تمام‌عيار به نوار غزه می‌کوبند.

ولی به فرموده‌ی (اسمائیل هنیه): «آن‌ها بدانند که مقاومت پل عبور برای آزادی غزه است. غزه مقبره‌ی جنگجویان از فجر تاریخ تاکنون است که در آن مردان، زنان و کودکان مشارکت دارند. اسرائیل غاصب تلاش دارد اراده‌ی ملت غیور فلسطین را شکست دهد، ولی ملت مقاوم ما هرگز تن به ذلت نخواهند داد. اعلان جنگ زمینی از طرف آن‌ها نشانه‌ی شکست دشمن از طریق دریا و هوا است.

2 - بیانیه مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا در حمایت مردم غیور فلسطین و ...

ما احساس می‌کنیم که رسالت مقاومت، صبر و بردباری، رشادت و دلاوری در برابر دشمن صهیونیست است.

خون شهداء، خون‌های رهبران مقاومت و خانواده‌ها و فرزندان آن‌ها، در دل‌های ما با ارزش و گران‌بها است. جهان آگاه است که غزه 8 سال در محاصره اسرائیل است، امروز غزه تصمیم دارد این حصار را بردارد. من از همه‌ی عرب‌ها و جهان اسلام می‌خواهم از ملت فلسطین حمایت کنند. وخواسته ما توقف این دشمنی است. و به مردم غزه می‌گویم که انشاء الله در عید فطر و عید قربان پیروزی مقاومت فلسطین را جشن خواهیم گرفت.»

در سال ۲۰۱۲ زمانی که اسرائیل به بمباران هوایی و دریایی مردم بی‌دفاع غزه می‌پرداخت، دفاع جانانه‌ی مبارزین مسلمان و مقاومت آن‌ها باعث شد که آن جنگ بیش از یک هفته به طول نینجامد، ولی ۱۷۷ نفر از مسلمانان غزه به شهادت رسیدند علاوه بر صد‌ها زخمی و مصدوم دیگر.

 ولی متأسفانه زمام‌داران کنونی مصر نیز عجله‌ای در پایان دادن به یورش‌های وحشیانه‌ی اسرائیل بر غزه ندارند؛ چرا که آنان مشتاق و شیفته‌ی دیدن شکست نهایی جنبش‌های مبارز اسلامی در غزه و به ویژه حماس‌اند و ما گمان نمی‌کنیم آن‌ها از اینکه اسرائیل، حماس و جهاد اسلامی را مورد حمله قرار می‌دهد، اشک بریزند. عدم اظهار نظر علنی ژنرال سیسی دربارەی حوادث غزه خود گویای خیلی از چیز‌هاست.

 تا کنون تعداد قربانیان این جنایت به بیش از 5۰۰ نفر شهید و بیش از چهار هزار نفر مجروح رسیده که بیشتر آنان را مردم بی‌دفاع و کودکان تشکیل می‌دهند.

41 - بیانیه مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا در حمایت مردم غیور فلسطین و ...

این کشتار بیرحمانه‌ی فرزندان فلسطینی تأکیدی است برای دشمنی آشکار آن‌ها علیه ملت غیور فلسطین. و عدم محاکمه‌ی رهبران دشمن از طرف سازمان جهانی حقوق بشر در برابر کشتار، شجاعت وجرأت آن‌ها را برای ارتکاب هرچه بیشتر کشتار و قتل‌گاه قرار دادن فلسطینیان فراهم می‌کند.

 علیرغم همه‌ی این جنایت‌ها تاکنون اتحادیه‌ی عرب به محکوم نمودن شفاهی یورش‌ها اکتفا نموده، آشکار دست روی دست گذاشته وکار مثبتی انجام نداده‌ا ند.

این توطئه‌ي شوم در حالی رقم مي‌خورد، که مجامع بین‌المللی و داعيه‌‌داران تمدن و حقوق‌بشر و اکثر کشورهای عربی و اسلامی در محاق سكوتي توجيه ‌ناپذير، از بروز هرگونه واكنش جدی  خودداري نموده‌اند.

ما ضمن محکوم کردن کشتار بی‌رحمانه و محاصره ظالمانه مردم ستمدیده فلسطین و ممانعت رژیم صهیونیستی از ارسال سوخت به نیروگاه‌های برق نوار غزه، از کشورهای عربی و اسلامی و مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب می‌خواهیم که با استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي خود، در كوتاه‌ترین زمان ممكن، براي توقف تجاوزات رژيم صهيونيستي و رفع محاصره نوار غزه مداخله نمايند.

در پايان، از همه خواهران و برادران ايماني و عموم مسلمانان خواستاريم در حد توان، با كمك‌هاي مستمر خود، در كاستن برخی از آلام ملت مظلوم فلسطين كوشيده، دعاهاي خير خود را از آنان دريغ نفرمايند. و در راهپیمایی روز جهانی قدس (در آخرین هفته ماه مبارک رمضان) که به فرمان رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران «امام خمینی رحمة الله علیه» پایه‌گذاری شد شرکت نموده، با وحدت و همدلی و با فریاد مرگ بر اسرائیل، با مشت‌های گره کرده‌ی خود اعمال شنیع این صهیونیست‌های وحشی و غاصب را محکوم نمایند، و بدینگونه مراتب تأسف و همدردی خود را با قربانیان تهاجم وحشیانه‌ی اسرائیل به غزه ابراز کنند.

ما مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا ضمن ایمان به پیروزی قطعی راه مقاومت، به منظور اعلام همبستگی با مردم مظلوم، اما سرافراز غزه، عموم مسلمین جهان و هموطنان شریف و مسلمان را به دعا و نیایش به درگاه خداوند متعال دعوت نموده، و کشتار بیرحمانه‌ی مردم فلسطین و محاصره نوار غزه را شدیداً محکوم می‌کنیم.

دبیر مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا

«حکیم کوچکی»

 

منبع : سایت خبری و تحلیلی تورکمن نیوز

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا