اخبار اجتماعیاخبار فرهنگی

جلسه‌ی شورای اسلامی گنبدکاووس با مدیرکل آب و فاضلاب گلستان

جلسه‌ی هم اندیشی شورای شهر، شهردار با مدیر کل آب و فاضلاب گلستان و ریاست آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس در سالن اجتماعات اداره آب و فاضلاب شهری پنج‌شنبه صبح برگزار گردید.

این نشست جهت ارائه‌ی خدمات مطلوب‌تر به شهروندان صورت گرفت، در این هم اندیشی علاوه بر مسئولین فوق‌الذکر تنی چند از اعضای شورای اسلامی و چند کارشناس آب و فاضلاب نیز حضور داشتند.

ابتدا هاشمی مدیرکل آب و فاضلاب گلستان گفت: خط قرمز متولیان آب، کیفیت آب است. آب با کیفیت نیاز همشهریان ماست. شرکت آب و فاضلاب گلستان در سال گذشته در سیمینار مشهد شرکت داشت و به عنوان تهیه کننده‌‌ی برتر آب با کیفیت عالی به شهروندان انتخاب گردید.

مهندس هاشمی افزود: به علت کاهش بارندگی امسال کارشناسان 1 الی 5/1 درجه افزایش گرما را تابستان امسال پیش‌بینی کرده‌اند.

اخیرا گرگان بعد از اهواز دومین شهر گرم کشور اعلام گردید. این خود کار ما را سخت‌تر و شکننده‌تر می‌کند، توزیع عادلانه و بهینه‌ی آب نیاز به منابع مالی دارد و برای تسریع پروژه همراه منابع مالی داشتن دانش و کارشناسان خبره الزامی است.

وی به نسبت آب مصرفی و نحوه‌ی افزایش قیمت‌ها اشاره داشت و تاکید کرد افزایش آب‌بها: نسبت به سایر اغلام بسیار ناچیز است با توجه به افزایش آپارتمان‌ها سرانه‌ی مصرف آب افزایش می‌یابد.

در شهر گنبدکاووس با چالش جدی آب مواجه هستیم، با منابع مالی موجود نمی‌توانیم چاه‌ها را ترمیم نمائیم درآمدهای آب و فاضلاب پاسخ‌گوی هزینه‌های آن نیست، مدیرکل اذعان داشت آب‌های زیرزمینی برای آیندگان است البته حفر چاه هزینه‌‌بر است، با این وجود بخشی از مشکل کم‌آبی را حل می‌کند.

هاشمی در خاتمه تاکید کرد شورای شهر می‌تواند به شرکت آب و فاضلاب قانونا از طریق تبصره‌ی 3 با هماهنگی وزارت نیرو کمک نماید تا هزینه‌ی طرح‌های تامین آب برآورد شود.

حاج نظر شیرمحمدلی: با آب و فاضلاب شهری تعامل و همکاری خواهیم داشت در رابطه با کمبود آب شرب 2/1 آن را مدیریت نمائیم، البته مصرف بی رویه آب در ایران خیلی زیاد است، که در این خصوص باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

تبلیغ و آموزش مصرف بهینه آب و صرفه‌جویی آب جزو برنامه‌های آب و فاضلاب باشد. رئیس شورای شهر گنبدکاووس افزود قیمت کم آب‌بها باعث اصراف بیش از حد آب شرب می‌شود، همه وظیفه داریم کمبود آب را مدیریت نمائیم. با فرهنگ سازی رسانه‌ای قطعا مردم در ساعت پرمصرف همکاری خواهند کرد.

هزینه‌های تامین آب در تابستان زیاد است مهندس شیرمحمدلی پیشنهاد کردند؛

شهرهای همجوار که آب بسیاری دارند از طریق شبکه به گنبد کاووس انتقال یابند. شرکت آب و فاضلاب گلستان نگاه ویژه‌ای به شهرستان گنبدکاووس داشته باشد. شورای شهر با نماینده مجلس مشکلات آب شرب گنبدکاووس را بررسی خواهند کرد. آب و فاضلاب شهر برای اجرای طرح‌های شهرداری و شورای شهر همکاری نمایند.

حل مشکل کم آبی نیاز به بودجه‌ای ملی دارد.

مصرف بهینه‌ی آب در قبض‌ها تبلیغ شود.

شورا حامی مردم است و مشکلات مردم را به مسئولین باید بگوید.

حاج ستار طاطاری: مناطقی که شامل آب شرب دارند بر شهر از جمله، کوی ملانفس، بخشی از طالقانی غربی، اروند رود و … برای رفع مناطقی از شهر که فشار آب ضعیف است پیشنهادهایی به مدیرکل آب و فاضلاب گلستان ارائه کرد. سپس به همراه مهندس هاشمی، شهردار عبدالمجید قزلجه- رئیس شورای شهر حاج نظر شیرمحمدلی که مجمعی از اعضای شورا و کارشناسان آب و فاضلاب از منابع ذخیره‌ی آب دستگاه‌های کلرزنی بازدید کردند.

جلسه‌ی هم اندیشی شورای شهر، شهردار با مدیر کل آب و فاضلاب گلستان و ریاست آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس در سالن اجتماعات اداره آب و فاضلاب شهری پنج‌شنبه صبح برگزار گردید.

این نشست جهت ارائه‌ی خدمات مطلوب‌تر به شهروندان صورت گرفت، در این هم اندیشی علاوه بر مسئولین فوق‌الذکر تنی چند از اعضای شورای اسلامی و چند کارشناس آب و فاضلاب نیز حضور داشتند.

آنه محمد بیات

*** *** ***
منبع:

مارقوش / دايرة المعارف جامع ترکمن‌هاي جهان

www.margush.ir

استفاده از مطالب سايت با قيد منبع مانعي ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا