اخبار اجتماعی

دیدار جمعی از فعالین ستاد دکتر روحانی با نماینده‌ی ویژه‌ی معاونت اقوام و… رئیس‌جمهور در گنبدکاووس

«اگر از استعدادها و ظرفیت‌های سرشار ترکمن‌ها استفاده نشود نوعی خسران بزرگ است»
آنه محمد بیات: هفته‌ی گذشته در گنبدکاووس دکتر قاسمی فیض‌آباد با فعالین اعضای ستاد و جمعی از حامیان دکتر روحانی در ترکمن‌صحرا، گنبدکاووس دیداری صمیمی داشتند.

113 - دیدار جمعی از فعالین ستاد دکتر روحانی با نماینده‌ی ویژه‌ی معاونت اقوام و... رئیس‌جمهور در گنبدکاووس
حجت الاسلام دکتر قاسمی فیض‌آباد

در این نشست تنی چند از حاضرین از کندی عزل و نصب‌ها،  عدم استفاده از نیروهای بومی ترکمن در پستهای اداری گنبدکاووس،  مشکلات بهداشت و درمان منطقه، عدم بکارگیری نیروهای خلاق ترکمن که در انتخابات بیشترین حمایت را از دولت تدبیر و امید داشتند در مدیران کل استان گلایه کردند و تنی چند از حاضرین به دکتر قاسمی فیض‌آباد ضمن یادآوری پاره‌ای مسایل اظهار داشتند ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی ورزشی ترکمن صحرا بر کسی پوشیده نیست اما از وجود آنان بهینه استفاده نمی‌شود.
یکی از حضار گفت: تشکیل معاونت اقوام ریاست جمهوری را به فال نیک می‌گیریم؛ اما چرا در معاونت مذکور به سرپرستی دکتر یونسی از نخبه‌گان و تحصیل کرده‌گان اقوام استفاده نمی‌شود کما اینکه تحصیل کردگان اقوام و اهل سنت در تهران که از حامیان روحانی بودند بسیارند.
یکی از فعالین ستاد روحانی در ترکمن صحرا نیز خطاب به نماینده ویژه‌ی دکتر یونسی اعلام داشت همین‌که از افراط، تفریط جلوگیری و فضا برای فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی برای اقوام باز شود نقطه‌ی امید ماست واگذاری مسئولیت‌ها در گام دوم هم عملی شود کافی است، سپس تنی چند از فعالین فرهنگی از چگونگی اجرایی اصل 15 قانون اساسی سوال کردند؛ آنگاه حجت‌الاسلام دکتر حمید قاسمی فیض‌آباد ضمن تشکر از کمیته‌ی اقوام حامیان روحانی در گلستان از استقبال گرم آنان در گنبدکاووس تقدیر و تشکر کرد.
حجت‌السلام قاسمی فیض آباد ضمن یادداشت درد دل‌ها و خواسته‌های حضار قول داد تمامی دغدغه‌های شما را با دکتر یونسی معاونت اقوام ریاست جمهوری صحبت و درمیان خواهم گذاشت. وی اظهار داشت در گام نخست ملاقات فعالین فرهنگی ترکمن صحرا با وزیر آموزش و پرورش را مهیا می‌کنیم. تا در خصوص اصل 15 بحث و تبادل نظر شود.
 وی در بخشی از  سخنانش گفت: در شهرهای مختلف ترکمن نشین گلستان نشست‌های با نخبه‌گان ترکمن داشتیم که بسیار پربار  بود، بنده با ترکمن‌ها ارتباط دیرینه دارم و قطعا در دفتر دکتر یونسی از شایسته‌گان اقوام و اهل سنت استفاده خواهد شد.
دکتر قاسمی ضمن تشریع سیاست‌های دولت روحانی در قبال اقوام از حمایت چشم‌گیر ترکمن‌ها از دولت تدبیر و امید قدردانی و اذعان داشت «سیاست‌های دولت در مسیری هدایت می‌شود که نه تنها از بروز اختلاف در میان اقوام و مذاهب مختلف در تمامی زمینه پیشگیری می‌کند،  بلکه مطالبات بر حق و بر زمین مانده‌ی آنان نیز محقق خواهد شد»
قاسمی فیض‌آباد تاکید داشت: اگر از استعدادها و ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی ترکمن‌ها استفاده نشود، نوعی خسران بزرگ است.
نماینده‌ی معاونت اقوام دکتر روحانی اضافه کرد: هنر و موسیقی و میراث فرهنگی بین این قوم جایگاه شناخته شده در ایران و جهان دارد و از اعتبار بین‌المللی برخوردار می‌باشد.

28 - دیدار جمعی از فعالین ستاد دکتر روحانی با نماینده‌ی ویژه‌ی معاونت اقوام و... رئیس‌جمهور در گنبدکاووس
دکتر قاسمی فیض‌آباد در ادامه سخنانش از موقعیت نوین ترکمن صحرا از حیث گردشگری یادآوری کرد: فرهنگ بومی این منطقه در تعامل با توریسم و مهمان نوازی دارای ریشه‌های عمیق است که می‌تواند به یک هنجار و الگو در سطح کشور تبدیل شود؛ قاسمی فیض‌آباد با اشاره به برنامه‌های معاونت اقوام ریاست جمهوری تشریح کرد: دکتر یونسی درصدد تبدیل موضوع اقوام به یک نهاد دولتی و ملی است و قطعا درآینده سفرهایی به کرمانشاه گلستان و ترکمن‌صحرا خواهند داشت فرستاده‌ی ویژه‌ی معاونت اقوام ریاست جمهوری به منطقه‌ی گنبدکاووس و ترکمن‌صحرا از سیاست کلان دولت برای انتخاب مدیران بومی و ترکمن برای پست‌های مهمی نظیر فرمانداری تصریح کرد، چنین طرحی در گلستان و شهرستان گنبدکاووس نیز قابل پیگیری است و در پایان از هماهنگی اتکپور جهت برپایی این نشست تقدیر و تشکر کرد.

مارقوش ترکمن صحرا / www.margush.ir

دایره‌المعارف جامع ترکمن‌های جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا