اخبار اجتماعیاخبار فرهنگی

سخنان شادمهر به فضیلت

مارقوش به نقل از اولکامیز– امان قلیچ شادمهر نویسنده و ناشر گنبدی در دیدار ترکمن‌ها با مدیر کل ارشاد گلستان گفت : وضعیت نامناسب نشر و چاپ کتاب گوشه ای از زوایای پنهان محرومیت فرهنگ را نشان می‌دهد. در جامعه به بحران مخاطب دچار شده‌ایم .
1 - سخنان شادمهر به فضیلت
وی افزود: مجوز کتاب قبلا در خود استان صادر می شد ولی چندین سال است که در تهران صادر می شود و این مشکلاتی ایجاد می کند. اصلاحیه کتابها بیش از حد انتظار است . زمان آقای خاتمی وضعیت بهتر بود. اما زمان احمدی نژاد به 2 سال کشید . خواهش می کنم در این امر تسریع کنید نیازی به پروسه طولانی اداری نباشد.

شادمهر افزود: کتاب‌های ترکمنی زیاد خریداری نمی شود و در انبارها تلمبار شده و بلای جان نویسندگان و ناشران شده است. کتاب ها به 200 تیراژ رسیده اند و بحران مخاطب بوجود امده است.

شادمهر اظهار داشت : 13 سال ناشر مولف هستم. آقای فضیلت به وضعیت نابسامان نشر و چاپ کتاب در منطقه، قیمت کتاب و چاپ و نشر تکانی دهید. برای باز شدن فضای مطبوعاتی تلاش کنید و به نشریات که پشت خط مانده اند مجوز بدهید . بنیاد های ترکمن شناسی در استان گلستان راه اندازی شود .

وی ضمن انتقاد از اداره ارشاد گفت: در طول چدین سال فعالیت اداره ارشاد دستی به صورت ما نکشیده است حتی یک خودکار نداده است .

شادمهر از وضععیت نامطلوب پخش برنامه های ترکمنی در سیمای گلستان به شدت انتقاد کرد و گفت : آیا حق ترکمنها در سیمای گلستان فقط 45 دقیقه در طول هفته است که آن هم جمعه‌ها که بیننده ای ندارد پخش می‌شود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا