اخبار اجتماعی

سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم (کوی ملانفس)

مارقوش / واحد اطلاع رسانی شورای شهر: سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم محله‌ی کوی ملانفس در مسجد الرحمن با حضور اکثریت اعضای شهردار عصر دوشنبه 26/3/93 صورت گرفت.

Mollanafas 4 - سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم (کوی ملانفس)

ابتدا نورقلی نیازی یکی از یاش‌اولی‌های (ریش‌سفیدان) شهر و پیشکسوت والیبال گنبدکاووس ضمن خوش آمدگویی به اعضای شورای شهر، شهردار و حضار اظهار داشت: تا این تاریخ از عملکرد شورای اسلامی شهر و شهردار محترم راضی هستیم امیداورم بعد از این با عملکرد مثبت و پذیرش انتقادها و قبول پیشنهاد صاحب نظران خدمات بهینه به مردم انجام بدهند. نیازی افزود؛ البته ناگفته‌های در سینه‌ام حبس مانده که حضورا به اعضای محترم شورا و شهردار خواهم گفت امیداورم این نشست‌ها تداوم یابد.

Mollanafas 6 - سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم (کوی ملانفس)

سپس حاجی نظر شیرمحمدلی رئیس شورای شهر ضمن تبریک اولین سالگرد حماسه‌ی مردمی 24 خرداد به حضار گفت: ما بنابه قولی که در انتخابات دادیم به خدمت رسیدیم، سعی شورا بر این است توسعه‌ی متوازن شهر را مدنظر داشته باشیم. متاسفانه محرومیت در اکثر نقاط شهر به خصوص حاشیه‌ها مشاهده می‌شود، البته محرومیت مناطق غرب بیشتر احساس می‌شود، در گنبد کاووس به عنوان دومین شهر بزرگ استان خیابان‌هایی مشاهده می‌شود که هنوز شن‌ریزی نشده‌اند. محلاتی وجود دارند که از وجود فضای سبز و پارک کودک محرومند. فضای سبز، پارک، کتابخانه محلات نیاز مردم و جامعه فرهیخته است. پیش‌نویس شورایار رسمی محلات با هماهنگی فرماندار و ائمه‌ی محترم جمعه بررسی و انتخاب خواهند شد شورایار بازوی توانای شورا و شهردار برای عمران و آبادانی محلات می‌باشند.

رئیس شورای شهر اذعان داشت؛ مسائل و مشکلات منطقه را اولویت‌بندی نمائیم، قطعا در گام اول تمامی کاستی‌ها حل نخواهد شد. شورا طرح‌های کوتاه‌مدت، میان مدت و دراز مدت برای مناطق مختلف شهر را پیش‌بینی کرده است.

آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها را شروع کردیم. بودجه‌ی سال گذشته شهر گنبدکاووس حدود 19 میلیارد تومان بوده، امسال 32 میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی گردید. در صورتی که مرکز استان 200 میلیارد تومان بودجه دارد. کارهای عمرانی طبق بودجه پیش‌بینی‌ شده صورت می‌گیرد. مهندس شیرمحمدلی در پایان ضمن تشکر از حضار بابت همکاری بهینه با شورای شهر از امامان جمعه و فرماندار سابق و فعلی تقدیر و تشکر کرد.

Mollanafas 3 - سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم (کوی ملانفس)

آنگاه مهندس عبدالمجید قزلجه شهردار گنبدکاووس ضمن تبریک سالروز انتخاب دکتر روحانی و شوراهای شهر و روستا خطاب به اهالی کوی ملانفس گفت: شهردار مجری اوامر شورای شهر است، شورا طرحی را مصوب می‌کند بنده و همکاران اجرا می‌کنیم. در نظر داریم بودجه‌ی شهر به صورت متوازن هزینه شود.

متأسفانه بعضی مناطق از داشتن امکانات اولیه محروم هستند، جهت اجرای شعار توسعه‌ی متوازن شهر: محلات مدرسی، انتهای رسالت، قسمت جنوب غرب، پشت پل ضلع غربی ایستگاه جرجان، چای بوئی، بعضی خیابان‌های ضلع غربی شهر کارهای عمرانی، روکش آسفالت، زیرسازی خیابان‌ها و … صورت گرفته، قطعا با کمی تخصیص و تصویب بودجه از سوی شورای محترم جدول‌کشی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر به اتمام می‌رسد.

البته روکشی آسفالت خیابان‌های موسی‌بن جعفر و چندین خیابان در تصدی سرپرستی قورچایی صورت گرفته که از ایشان تشکر می‌کنم. شهردار گنبدکاووس اضافه کرد: توزیع سرانه‌ی فضای سبز، مناطق غرب و شرق تفاوت بسیار دارد. در تملک زمین در منطقه غرب با مشکل مواجهیم، منطقه شرق شهر املاک به صورت قانونی تفکیک شده است و برای فضای سبز محوطه‌ای را در نظر گرفته‌اند. یعنی اعمال ماده 101 در شرق بیشتر مشاهده می‌شود، اما در غرب شهر اعمال ماده 101 صورت نگرفته و زمینی برای فضای سبز موجود نیست. در عوض هزینه‌های تفکیک اراضی دریافت شده است. حاج‌مجید قزلجه اذعان داشت، تملک زمین در غرب نیاز به بودجه هنگفتی دارد با این وجود در خیابان شریعتی غربی ملکی برای فضای سبز تملک گردید و پارک محله‌ی امیرکبیر در طالقانی غربی احداث شد.

پارک شهرک فرهنگیان به اتمام رسید و پارک شهدای گمنام در حال احداث می‌باشد. قول دادیم در عرض 3 ماه به اتمام برسانیم که 2 ماه از آن گذشته، در هر مکانی که فضای سبز ایجاد شده فضای ورزشی و فرهنگی نیز در نظر گرفته‌ایم، شهردار و شورای شهر با توسعه فضای سبز و مکان‌های ورزشی در دراز مدت مانع تفریحات ناسالم جوانان خواهند شد. شهردار در پایان سخنان خود همکاری شورای شهر با شهرداری را رضایت بخش خواند. در خاتمه نشست حضار محله‌ی کوی ملانفس مسائل و مشکلات محله را با شورای شهر و شهردار مطرح کردند و از کارهای صورت گرفته توسط شورای شهر و شهردار تقدیر و تشکر کردند. در ادامه شهردار و رئیس شورا و تنی چند از اعضای شورا: علی پورمندی- حمید امینی، شریف نافعی به سؤالات حاضرین پاسخ دادند. آنان معضل فعلی محله را وجود بعضی دامداران در آن مکان اعلام کردند که شهردار قول داد با هماهنگی بهداشت محیط پی‌گیری خواهد کرد، رئیس شورا و شهردار قول دادند عملیات روکش آسفالت خیابان ملانفس را در اولین فرصت انجام بدهند.

Mollanafas 5 - سومین نشست شورای شهر گنبدکاووس با مردم (کوی ملانفس)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا