اخبار اجتماعی

فرماندار محترم، قول استاندار را فراموش نکنید …

حسن صادقلو استاندار گلستان - فرماندار محترم، قول استاندار را فراموش نکنید ...
دکتر حسن صادقلو – استاندار محترم گلستان

مارقوش به نقل از (خبرنگار سایت اولکامیز):

یکی از اعضای ستاد دکتر روحانی در گنبدکاووس و ترکمن صحرا به خبرنگار اولکأمیز گفت: دکتر صادقلو در انتصاب ترکمن‌ها در پست‌های فرمانداری شهرهای ترکمن‌نشین از دوران اصلاحات حجّت‌الاسلام خاتمی پیشی گرفته است. در این خصوص باید از تیم انتصابات استانداری خصوصا دکتر صادقلو تقدیر و تشکر کرد این فعال انتخاباتی از صاحبان قلم، روحانیون، فعالین فرهنگی و انتخاباتی خواست قدر استانداری را پاس بدارند. عضو ارشد مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا از عدم انتصاب فرماندار ترکمن در گنبد کاووس اظهار داشت: ما با مشاوره‌ی همفکران، آقایان: الیاس هیوه‌چی، قره خاکپور را برای تصدی فرمانداری گنبد کاووس به استانداری پیشنهاد کردیم همانطور که شاهد هستید آقای هیوه‌چی پست فرمانداری آق‌قلا را به وی سپردند و مهندس خاکپور فعلا در ریاست منابع طبیعی گنبدکاووس هستند و احتمالا گزینه معاونت فرمانداری یا بخشداری مرکزی به وی پیشنهاد خواهد شد. در این خصوص فعلا اعضای مجمع با دکتر صادقلو وارد بحث نشده‌اند. اما رای‌زنی‌های انفرادی در استان به قوت خود باقیست. این فعال سیاسی که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد: به انتصابات استانداری احترام می‌گذاریم ولو مخالف نظر اعضای حامی دکتر روحانی در گنبدکاووس باشد ولی این نکته را فراموش نکنیم چون همگی در انتخابات با وی همسو بودیم.

اعضای مجمع حامیان دکتر روحانی گنبد کاووس - فرماندار محترم، قول استاندار را فراموش نکنید ...
دیدار اعضای مجمع حامیان دکتر روحانی -گنبد کاووس

نخبگان و فعالین انتخاباتی ترکمن صحرا با توجه به حمایت همه جانبه از دکتر روحانی مستحق و لایق دریافت پست‌های مهم استانی و ملی هستند، ما با انتصاب مهندس حمیدی مخالف نبودیم و به خواست نماینده سیاسی دولت تدبیر و امید در استان احترام خاص قائلیم ولی قول استاندار محترم را فراموش نکنیم که قرار بود گنبدکاووس را با انتصاب افراد بومی ترکمن حامی روحانی در معاونت و بخشداری‌ها ترمیم نمایند در این خصوص رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

حامی دولت تدبیر و امید در جواب این سوال که آیا تنها معاون ترکمن فعلی فرمانداری گنبدکاووس در جایگاهش ماندگار است؟! گفت: متاسفانه مهندس حمیدی فردی را به معاونت معرفی کرده‌است که در ستاد روحانی فعالیتی نداشت و مورد حمایت نمایندگان ادوار و مجمع حامیان دکتر روحانی نیست. بهتر بود به جای وی معاون فعلی یعنی مهندس جعفری را در پست فعلی‌اش ابقاء می‌کرد، که اکثر اعضای مجمع مخالفتی با مهندس جعفری ندارند وی فردی با استعداد، مردمی و افکار او به اعتدال بسیار نزدیک است و علاوه بر معاونت 2 بخشدار مرکزی که 98 ٪ و بخش داشلی‌برون که 100 ٪ آن را ترکمن‌ها تشکیل می‌دهند از نخبگان و مدیران آن قوم استفاده شود. فکر کنم این حق قانونی و به‌جاء آنهاست.

IMG 2263 - فرماندار محترم، قول استاندار را فراموش نکنید ...
دیدار جمعی از اعضای مجمع حامیان دکتر روحانی گنبد کاووس با معاون فرماندار گنبد جعفری

کسب آرای بیشتر در انتخابات یعنی تغییر مدیریتی به نفع جریان سیاسی پیروز، یعنی تصاحب قوه‌ی مجریه به مدت 4 یا 8 سال و یا بیشتر. انتصاب مدیران بومی با توجه به آرای بیشتر دکتر روحانی در گنبد کاووس و ترکمن صحرا، انتصاب مدیران بومی ترکمن حق طبیعی آنهاست. که دکتر روحانی در اولین دیدار با رؤسای ستاد خود در تهران بر آن تأکید داشت.

این فعال انتخاباتی در خاتمه گفت: از مدیران شایسته دولت گذشته در مدیریت‌های میانی استفاده و مدیران افراطی آن را تودیع نمایند.

اعضای مجمع حامیان دکتر روحانی گنبد کاووس2 - فرماندار محترم، قول استاندار را فراموش نکنید ...
دیدار اعضای مجمع حامیان دکتر روحانی -گنبد کاووس

دولت تدبیر و امید دکتر روحانی قطعا جلوی افراط را خواهد گرفت و برنامه‌ی اقتصادی مدونی دارد که در آینده نزدیک نتیجه خواهد داد. ما وظیفه داریم فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار بدهیم و از دولت روحانی حمایت نمائیم تا بر مشکلات پیش رو غلبه نماید.

از استانداری بومی بخواهیم از وجود مدیران و نخبگان شایسته بومی ترکمن نسبت به جمعیت آنان در مدیریت‌های شهرستان در ادارات مختلف استفاده نماید.

*** *** ***
منبع:

مارقوش / دايرة المعارف جامع ترکمن‌هاي جهان
www.margush.ir

استفاده از مطالب سايت با قيد منبع مانعي ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا