اخبار اجتماعیاخبار ویژه

فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد

مارقوش – اخبار گنبد: معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: ۹ طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنبدکاووس تدوین و تصویب شده است.
به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری مارقوش تورکمن صحرا: به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد حمیدی در جلسه شورای مشورتی جوانان با اشاره به تشکیل ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان اظهار داشت: در این ستاد و اتاق فکر اقتصاد مقاومتی موضوعات بررسی و امکان‌سنجی می‌شود و پروژه‌هایی که قابل طرح و پیگیری است در این ستاد و شورای راهبردی مطرح می‌شود.

IMG 8131 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد

وی افزود: 9طرح در این شورا بررسی و طرح توجیهی آن با برآورد اعتبار و هزینه مشخص و به سازمان مدیریت برنامه ریزی استان گلستان ارسال و در نوبت قرار گرفته که این طرح‌ها در حوزه کشاورزی، گلخانه‌ای، صنایع دستی، گردشگری و غیره است و نگاه ما در این حوزه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس درباره تغییرات در فرمانداری گنبدکاووس اظهار کرد: فردی که قرار است جایگزین بنده شود مشخص شده اما هنوز قطعیت کامل نیافته و فضای مجازی با توجه به محاسن، معایبی دارد که انتشار همین تغییرات در فرمانداری سبب آسیب‌هایی هم برای مدیران و هم برای تصمیم‌گیران خواهد شد.

وی وی درباره عدم اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها در این شهرستان گفت: متأسفانه بدشانسی در این 2 سال خدمت در فرمانداری شهرستان گنبدکاووس این بود که در این مدت با رکود بالا و اعتبارات پایین مواجه بودیم و که اجرای طرح هادی، مدارس، خانه بهداشت و طرح‌های خوبی برنامه‌ریزی شد اما متأسفانه از 21 میلیارد تومان در نظر گرفته شده حتی یک ریال هم تخصیص نیافت.

حمیدی افزود: اولویت اصلی،جاده نفت از گنبد به اینچه برون بود و این جاده که سبب می‌شود مسیر 85 کیلومتری گنبد به اینچه‌برون را به 45 کیلومتر کاهش می دهد،سبب قرار گرفتن گنبدکاووس در منطقه آزاد خواهد شد و در آینده سبب ایجاد دفاتر سرمایه گذاری در این شهرستان می‌شود که امیدواریم تا آذرماه 18 کیلومتر از این 45 کیلومتر زیرسازی و آسفالت می‌شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس اقدام بعدی را بیمارستان 800تختخوابی دانست و گفت: با احداث این بیمارستان شعبه دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان نیز ورود خواهد کرد و در جذب متخصصاین پزشکی و ضرایب طرح تحول سلامت و برند تخصصی بسیار تأثیر گذار است که هم‌اکنون مراحل پایانی اخذ سند 42هکتار از اراضی دولتی در حال گذراندن است.

حمیدی با اشاره به نبود ساختمان اداری آموزش و پرورش شهرستان اظهار کرد: باتوجه به 60هزار دانش‌آموز و 6هزار معلم در این شهرستان، همچنان ساختمان اداری برای آموزش و پرورش وجود ندارد و ما تلاش کردیم از طریق اعتبارات دولتی در حوزه مدرسه 16 کلاسه و کانون بتوانیم، ساختمانی را برای این اداره در نظر بگیریم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس درباره مجموعه سوارکاری این شهرستان افزود: به نتایج خوبی در این زمینه رسیدیم و اگر مدیریت و کارهای این مجموعه به همین شکل ادامه یابد کورس پاییزه با مدیریت استانی برگزار می‌شود.

حمیدی درباره مشکلات شهرستان گنبدکاووس گفت: سعی کردیم مشکلات موجود در شهرستان را در قالب کمیسیون و شوراها که فرمانداری ریاست آن را داشت، از منظر قانونی در این شوراها مطرح و بهترین تصمیمات گرفته و حل شود.

وی درباره اتفاقات شهرداری و شورای شهر اظهار کرد: با توجه به اینکه کارهای خوبی در شهرداری و شورا انجام شده اما متأسفانه مشارکت در سرمایه‌گذاری در شهر توسط شهرداری و شورای شهر مقفول مانده و باتوجه به ظرفیت‌های خوبی که در گنبدکاووس در شهرسازی وجود دارد و اراضی زیاد خالی در این شهر متأسفانه از لحاظ مشارکت سرمایه‌‌گذاری کوتاهی توسط این ارگان‌ها صورت گرفته است.

فرماندار ویژه خاطر نشان کرد: باهمکاری شرکت توزیع برق استان گلستان و اداره برق و طرح مشارکتی با روستاها و همچنین نشست با دفتر روستایی در طرح مشارکتی توانستیم 70 درصد از اعتبارات توزیع برق و بخشی از اعتبارات دهیاری‌ها و خودیاری مردم درسال 94 توانستیم  85ترانس برق را در سطح روستاها نصب کنیم و از ابتدای سال جاری  40ترانس برق نیز به همین صورت نصب شده است.

رئییس اداره استاندارد شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: در سال 91اداره استاندارد در شهرستان راه‌اندازی شد و حوزه فعالیت آن از شهر خان‌ببین تا مراوه‌تپه و به عنوان اداره شرق استان محسوب می‌شود.

سید علی جعفری افزود: 40 درصد از صنایع تولیدی استان گلستان تحت پوشش این اداره هستند و ما به دنبال طرح خوداظهاری هستیم که در کنار استاندارد اجباری، تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات خود خدمات و تولیدات را اظهار کرده و براساس آن گواهی دریافت کنند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس هم در این نشست گفت: از دهه فجر سال 94طرح هادی در محله اسلام آباد آغاز شده و در یک پروژه 6ماهه توانستیم تاکنون در 3 خیابان اصلی این محله یک هزار و 175 متر مربع را خاک‌برداری کرده و 4هزار و 200مترمربع را تا فردا آسفالت و به اتمام برسانیم.

ولی الله رضایی افزود: رباساس مصوبات سال 94 قرار بود 200میلیون تومان به این پروژه اختصاص یابد که تنها 50میلیون تومان آن محقق شد و ما تاکنون 350میلیون تومان برای آن هزینه کردیم و در صورت تخصیص اعتبار در سال 95 اصلاح وضعیت پیاده‌روها، فضای سبز و روشنایی نیز در دستور کار قرار گرفت.

مشاور جوان فرمانداری ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: در سال گذشته 15جلسه شورای مشورتی، 40جلسه کارگروه اشتغال، 10جلسه کارگروه فرهنگی و 10 طرح اختراعی در این شورا برگزار شده است.

اعظم پاکدل افزود: در 2سال گذشته شورای مشورتی جوانان گنبدکاووس رتبه برتری شورای مشورتی استان را کسب کرده و بیشتر طرح‌ها و برنامه‌های اجرا شده توسط این شورا مورد استقبال شهرهای دیگر استان قرار گرفته و اجرا شده است.

IMG 8213 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8200 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8189 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8183 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8104 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8109 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد  IMG 8166 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد IMG 8100 - فرماندار ویژه گنبد: 9 طرح بزرگ و راهبردی در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گنب کاووس تدوین شد

با کانال تلگرامی ما همراه شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا