اخبار فرهنگی

لطفا به من میخ نزنید

مارقوش به نقل از اولکامیز- درختان گنبد را خواسته یا ناخواسته نابود می‌کنند. در هر مراسمی ده‌ها پارچه، پرچم، بنر ، پلاکارد ، تراکت و … با میخ‌های بزرگ بر درختان زیبای شهر نصب می‌شود. واقعیتی تلخ که چشم هر بیننده‌ای با دیدن آن نگران می‌شود و با خود می‌گوید چرا شهرداری اقدامی نمی کند؟ یکی از شهروندان دلسوز گنبدی را در این‌باره مطلبی نوشته‌اند که در ذیل می‌خوانید :


بابا ما هیچ جا ندیدیم که کسی اینجوری با موجودات زنده برخورد کنه قبلا که سیم مفتول میبستند حالا شده میخ طویله!!اینم از ترافیک نه پلیسی نه….! این غرو لندهای راننده تاکسی یی بود که در یک روز گرم (یکشنبه93/3/11) حول وحوش ساعت 1 بعداز ظهر داشت ما چندتا مسافر و میبرد تا بلوار دانشجو.

12 - لطفا به من میخ نزنید

در همین حین خانم مسافری هم با راننده هم کلام شد وشروع به گلایه از مسئولین که باید جلوی این کارو بگیرند، پس چرا کاری نمی‌کنند نکنه نمیبینن و….خلاصه از این حرف‌ها.

هوا خیلی گرم بود،هوای داخل تاکسی هم گرمتر چون کولرش روشن نبود،راننده زیر لب غرغر میکرد:این چه وضعشه! این کارا چیه!اگه یکی به خودش ی سوزن نازک فرو کنه به زمین و
زمان بد میگه حالا برسه به اینکه چند تا میخ بزنند!نا خودآگاه با شنیدن این صحبتها من هم که مشغول صحبت با موبایل بودم کنجکاو شدم تا ببینم موضوع از چه قراره،وانت بار کرایه ای با حمل تعداد زیادی پرچم و تراکت بصورت دوبله(بخوانید سوبله) در آن ساعت روز وگرما در وسط خیابان جلوی سایر ماشینهای عبوری رو سد کرده بود و باعث شده بود ترافیک سنگینی در پشت سرش ایجاد بشه وخودش هم بدون هیچ دغدغه ای با موبایلش داخل ماشین داشت صحبت میکرد وانگار نه انگار که پشت سرش چه خبره ودارند چه حرفهایی نثارش میکنند!

41 - لطفا به من میخ نزنید

در کمی آن طرف تر هم جوانی با در دست داشتن پلاکاردی و چندین میخ بلند بر روی لبش ونردبانی در حال بالا رفتن از درخت درست جلوی درب ورودی شهرداری!!بود و با میخ وچکش افتاده بود به جان درخت چنار حالا بزن کی بزن..

بالاخره با تلاش زیاد توانست فاتحانه پلاکارد را با چندتا میخ بلند از درخت آویزان کنه و…..قصه پر غصه نصب پرچم،بنر،تراکت و…. با میخ،طناب ،سیم مفتول وغیره بر پیکر درختان زنده شهر چند سالی است که بدعت شده ومتاسفانه عمده این کار بیشتر از طرف مجموعه مشخصی صورت میگیره نه مردم عادی؛نصب پرچم وتراکت وبنر در اعیاد وعزاداریها وعرض تسلیت وشادباش امری کاملا پسندیده ،مورد تقدیر ودر جهت اطلاع رسانی به مردم جامعه وعرض ارادت صورت میگیره واز این بابت ممنون وسپاسگزار متولیان امر هم هستیم،

2 - لطفا به من میخ نزنید

ولی زیبنده تر خواهد بود این اطلاع رسانی که از طرف این عزیزان و از اموال عمومی هزینه میشه با کمی درایت وتدبیر صورت بپذیره تا مقبولتر و به ثواب هم نزدیکتر باشه.در همین راستا انتظار میره تا مطبوعات و سایتها بوپژه نماینده محترم شورای اسلامی شهر در کمیته محیط زیست وفضای سبز پیگیر موضوع برای جلوگیری از این امر شده و رایزنیهایی را با دست اندرکاران این موضوع داشته باشند تا انشاءا.. منبعد شاهد این نوع حرکات نباشیم،

زیرا علاوه بر اینکه چهره شهر مخدوش میشه باعث آفت گرفتن درختها هم خواهد شد واین موجودات زنده بی زبان که بودنشان در شهر علاوه بر پاکیزگی هوا،شکیل بودن شهر،سر سبزی وطراوت و…جزء سرمایه هایی برای فرزندانمان هم محسوب میشن بیشتر از این آسیب نبینند و با زبان بی زبانی دعا گوی ما انسانها باشند.

لذا پیشنهاد مشخصی هم میتوان داشت: الف، همکاری گرفتن از کسبه محترم جهت آویزان کردن ونصب این پرچمها همانند سنوات قبل جلوی مغازه ها وفروشگاهها

ب، جا نمایی میل پرچمهایی در کنار حاشیه درختان ونصب بر روی آنها که ماندگاری بیشتری نیز دارد.
با احترام ع ، ع
شهروند گنبدی 13/3/93

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا