ترکمنستان

مذاکرات ترکمنستان با چندین آموزشگاه عالی روسیه

هئیت نمایندگی ترکمنستان در چندین آموزشگاه عالی روسیه مذاکراتی را به انجام رسانید
مارقوش تورکمن صحرا – اخبار ترکمنستان: هئیت نمایندگی ترکمن متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان جوانان در چندین آموزشگاه عالی مسکو، سنت پطرزبورگ و کازان که دانشجویانی از ترکمنستان در آنجا تحصیل می کنند، دیدارهایی را به انجام رسانید.

آشنایی با جریان اموزش و شرایط زندگی ایجاد شده در خوابگاه های عمومی دانشجویان و همچنین بحث و بررسی و حل و فصل مسائل موجود با دانشجویان ترکمن هدف اساسی این دیدارها بود.
دیدارها در دانشگاه دولتی چاپ مسکو، دانشگاه ملی تحقیقات و تکنولوژی کازان، دانشگاه دولتی سنت پطرز بورگ و دانشگاه کشاورزی سنتپ طرزبورگ انجام پذیرفت. کارمندان سفارت ترکمنستان که در صورت لزوم شهروندان دولت ترکمن می توانند برای مشورت و حل و فصل مسائل بروز شده مراجعه نمایند، نیز در این دیدارها حضور داشتند. دانشجویان ترکمنستان – شرکت کنندگان اساسی دیدارها با سیستم تامین اشتغال زائی متخصصین جوان که در ترکمنستان تهیه می شود، از نزدیک آشنا شدند.

Amoozesh Alee01 - مذاکرات ترکمنستان با چندین آموزشگاه عالی روسیه

هئیت نمایندگی ترکمن همچنین با مسئولین آموزشگاه های عالی روسیه نیز دیدار کردند که در جریان دیدارها مسائل مربوط به تکامل و نظم و ترتیب دانشجویان ترکمن و مشارکت آنان در حیات آموزشگاه های عالی مورد بحث و مشورت قرار گرفت.

چنین دیدارها با دانشجویان ترکمن که در خارج از کشور تحصیل می نمایند، در ماه دسامبر سال گذشته در بلاروس توسط وزارت آموزش و پرورش ترکمنستان نیز آغاز شده بود. در آینده نزدیک چنین تدابیر در ترکیه و چین نیز صورت خواهد گرفت که در آموزشگاه های عالی همان کشورها نیز جوانان ترکمن تحصیل می کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا