اخبار ورزشیکشتـی آلیـــش گنبـد

مصاحبه با دکتر ذوعلم رئیس محترم کمیته آنتی دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا که به عنوان یک ایرانی متخصص صاحب کرسی شد

ذوعلم2 - مصاحبه با دکتر ذوعلم  رئیس محترم کمیته آنتی دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا که به عنوان یک ایرانی متخصص صاحب کرسی شد* خبرنگار آلیش گنبد و سایت مارقوش ترکمن صحرا ( یاشار نیازی ):

امروز ۷ خرداداستادیوم المپیک ورزشی گنبد کاووس در محل برگزاری مسابقات قهرمانی آلیش آسیا با دکتر محمد حسین ذوعلم که در بخش پزشکی آسیا به عنوان یک متخصص ایرانی صاحب کرسی شده و به سمت رئیس کمیته ضد دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا به اتفاق آراء برگزیده شد توانستیم در فرصتی اندک مصاحبه نماییم که به شرح ذیل می‌باشد:

*آقای دکتر لطفا به صورت تخصصی و علمی خودتان را معرفی فرمایید و چطور شد که پزشک ورزشی  شدین:

– خوشبختانه سالهاست در زمینه طب ورزشی فعالیت دارم و گواهینامه‌های متعددی از مراجع تخصصی ملی و بین‌المللی اخذ کرده‌ام. ضمنا پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی ایران بدلیل علاقه خودم به تمامی زمینه‌های ورزشی  به پزشکی ورزشی رو آوردم.

* لطفا از سوابق اجرایی و علمی‌‌تان بفرمایید:

– سوابقم اجرایی می‌توانم به این موارد اشاره کنم که به عنوان پزشک متعهد وزارت ورزش و جوانان بودم، پزشک ورزشی در فدراسیون پزشکی ورزشی، مإمور کنترل دوپینگ در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، مسئولیت کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون تنیس (از سال ۸۵ – ۸۱)، فدراسیون تنیس روی میز ( از سال ۸۹ – ۸۶)، فدراسیون گلف ( از سال ۹۱ تاکنون، فدراسیون راگبی و کریکت و بیس بال (سال ۸۲ – ۸۰) و مشاور پزشکی ضد دوپینگ انجمن‌های ورزشی را در کارنامه ام دارم.

و اینجانب دوبار کاندید رسمی عضویت در بخش علمی و آنتی دوپینگ DWF و ITTF شده‌ام.

ذوعلم - مصاحبه با دکتر ذوعلم  رئیس محترم کمیته آنتی دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا که به عنوان یک ایرانی متخصص صاحب کرسی شد

* آقای دکتر لطفا توضیحاتی راجع به دوره‌های بین‌المللی خودتان بفرمایید

– خوشبختانه در سال ۲۰۰۰ میلادی در کنگره بین المللی علوم ورزش در آنکاران و در سال ۲۰۰۴ در کنگره بین المللی پزشکی ورزش FIMS در مسقط (Masgat) و نیز در کنگره علم و پزشکی ITF و STMS در لندن و نیز در کنگره علوم ورزشی ITTF در یوکوهاما ژاپن در سال ۲۰۰۹ شرکت داشتم و دوره‌های علمی متعدد بین‌المللی و مسابقات بین المللی به میزبانی کشورمان نیز تجارب ارزنده‌ای اندوخته‌ام.

به طور مثال می‌توانم به یکی از این دوره‌ها اشاره نمایم این است که دوره‌های علمی توسط مدرسین نروژی در دفتر رادوکا Radoca در تهران مربوط به سال ۲۰۰۷ برگزار شد که بنده جزو ۵ نفر ایرانی دارای صلاحیت علمی و حرفه‌ای کنترل دوپینگ آسیای میانه شدم.

* از برنامه‌هایتان به عنوان رئیس کمیته آنتی دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا بفرمایید

– امیدوارم محدودیت‌ها را با تلاش بی امان برطرف سازیم، من به ورزش پاک و سالم در آلیش آسیا می‌اندیشم.

اولویت اساسی بنده هماهنگی با مراجع ذیصلاح داخلی از جمله فدراسیون انجمن‌های ورزشی و انجمن آلیش ایران و وزارت ورزش و جوانان در امر مبارزه با دوپینگ و فدراسیون پزشکی ورزشی کشورمان در آلیش آسیا است و به حداقل رساندن صدمات ناشی از این رشته می‌باشد.

اولویت‌های آموزشی و عملیاتی را تدوین خواهم کرد، که متعاقبا در آینده نزدیک با فراخوان عمومی در سطح آسیا تکمیل خواهد شد و امیدوارم در مصاحبه‌ بعدی؛ مباحث عمده و تازه‌ای را با شما در میان بگذارم.

*************************

در پایان آقای دکتر ذوعلم انتخاب بجای شما را به سمت رئیس کمیته ضد دوپینگ و پزشک ورزشی آلیش آسیا  تبریک می‌گوییم و از توجه جنابعالی به امر خطیر علمی در کشتی آلیش آسیا به نمایندگی از تمامی مسئولین، مربیان و داوران و ورزشکاران سپاسگزارم .

یاشار نیازی / مارقوش / آلیش گنبد

www.margush.ir

www.alyshgonbad.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا