اخبار اجتماعی

نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

تقی ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان - نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان
دکتر تقی ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

گنبد؛ خبرنگار سایت مارقوش:  نقدی گل‌چشمه نماینده‌ی ادواری مجلس و مشاور استاندار گلستان، علی پورمندی عضو شواری اسلامی شهر گنبدکاووس و تنی چند از فعالین عرصه بهداشت و سلامت با دکتر تقی ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان دیدار کردند.

گلچشمه 2 - نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان
نقدی گلچشمه مشاوره استاندار گلستان


ابتدا، نقدی گل‌چشمه نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو رابطین استانداری گلستان ضمن تبریک به دکتر ریاحی جهت تصدی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گفت: ترکمن‌ها خصوصا شهروندان گنبدی با آرای بیش از 85٪ از دولت تدبیر و امید حمایت کردند، جا دارد از نخبگان و شایستگان آنان در پست‌های بهداشت و درمان استفاده شود، مشاور استانداری افزود قطعا جنابعالی در مدیریت شهرستان‌ها و ریاست بیمارستان‌ها ورود خواهید کرد، طبیعی است افراد بومی شایسته و همسو با دولت تدبیر و امید اولویت اول شماست.
– سپس علی پورمندی عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس، رئیس کمیسیون اداری مالی، و نایب رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر، ضمن تبریک به انتصاب دکتر ریاحی به ریاست دانشگاه گلستان از تلاش‌های ایشان در افتتاح بیمارستان محمد رسول‌الله (ص) در شمال گنبدکاووس تقدیر و تشکر کرد.

Ali Pourmandi02 - نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان
علی پورمندی؛ عضو شورای اسلامی شهر گنبد

پورمندی افزود، با توجه به اینکه گنبد کاووس به عنوان قطب سرطان مری و معده در دنیا شناخته شده است و اکثر کشورهای پیشرفته مثل فرانسه، انگلستان و … تحقیقات خود را در این زمینه در این شهرستان انجام می‌دهند ولی متأسفانه امکانات اولیه‌ی درمان این نوع بیماری بخصوص شیمی‌درمانی و رادیوتراپی در این شهرستان موجود نمی‌باشد. 
عضو شورای شهر گنبدکاووس تاکید کرد: بیمارستان‌های ما نیاز به تجهیز امکانات ویژه را دارند، به خاطر زندگی ماشینی شهری و تحرک کم مردم، بیماری قلبی در منطقه رواج چشم‌گیری یافته است بیماران جهت معاینه و آنژیوگرافی به کردکوی اعزام می‌شوند، در صورتی که اکثریت تیم پزشکی و مراجعین آن را شهروندان گنبدی و شرق استان تشکیل می‌دهند، جا دارد در صورت نبود اعتبارات دولتی با همکاری بخش خصوصی مراکز آنژیوگرافی به مرکزیت شرق استان در گنبد راه‌اندازی شود.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر اذعان داشت: کمبود تخت‌های ICU، NICU در بیمارستان‌های گنبد مشاهده می‌شود و باعث رنجش شهروندان عزیز گنبدی شده و در این‌خصوص هم از جنابعالی تقاضا می‌شود تدابیری اتخاذ شود.
آنگاه دکتر تقی ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از حضور جمعی از دلسوزان عرصه بهداشت و … خطاب به حضار گفت: قطعا از نیروهای بومی خلاق در مدیریت‌های بهداشت و بیمارستان‌ها استفاده خواهد شد، دکتر ریاحی اضافه کرد: در این خصوص با اینجانب همکاری نمائید، هدف ما خدمت به جامعه در عرصه‌ی بهداشت و درمان و … است وی افزود با افزایش تخت‌های بیمارستان تامین اجتماعی گنبدکاووس مشکل بخش ICU تا حدودی حل خواهد شد و نیاز گنبدکاووس به رادیوترابی را درک می‌کنم، حتما پی‌گیری خواهیم کرد.
دکتر ریاحی در پایان تاکید داشت در صورت معرفی نیروهای خلاق بومی در مدیریت‌های تحت امر بنده استفاده خواهم کرد.

مارقوش ترکمن صحرا / www.margush.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا