اخبار اجتماعی

نشست شهرداران و روسای شورای شهرهای گلستان در گنبد

مارقوش به نقل از اولکامیز:

اولین نشست شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای استان گلستان در گنبد دومین شهر بزرگ استان برگزار شد. در این نشست مهندس شیرمحمدلی رئیس شورای شهر گنبد گفت:

neshast shoraha01 - نشست شهرداران و روسای شورای شهرهای گلستان در گنبد
نشست شوراها و شهردارهای استان گلستان

شوراها محرم راز مردم هستند. وی پیشنهاد داد کارهای عمرانی که نمایندگان پیگیری می کنند از طریق شورای عالی استان پیگیری شود تا از بار نمایندگان کاسته شود و هم بوقت بیشتری برای قانونگذاری داشته باشند. همچنین وی درخواست کرد که ارتباط شوارها و شهرداران با هم بیشتر شود رئیس شورای شهر گنبد افزود: شورا و شهرداری باید به بحث گردشگری بیشتر ورود کند. صنعت توریسم به اشتغالزایی کمک می کند. مهندس چراغعلی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری گلستان که مدیریت این نشست را بر عهده داشت از طرح شهردار مدرسه خبرداد و گفت : برای این منظور با مدیر کل آموزش و پرورش هماهنگ کردیم و در مهر ماه بحث شهرداران مدرسه را اجرایی می کنیم . همچنین موضوع محله محوری را هم در دستور کار قرار دادیم . نمایندگان شورا در محلات تاثیر گذار است. برای این کار کمیته ای را تشکیل بدهیم . انتخاب نمایندگان شورا در محلات در واقع اعتقاد به خرد جمعی است البته این کارها کم هزینه صورت گیرد. وی افزود: ماهی یک جلسه برای شهرداران و دو ماه یک جلسه برای روسای شورای شهر برنامه ریزی کردیم .

neshast shoraha02 e1400514161829 - نشست شهرداران و روسای شورای شهرهای گلستان در گنبد
نشست شوراها و شهردارهای استان گلستان

از خرداد برنامه های آموزشی را هم در نظر داریم . چراغعلی اظهار داشت : گلایه جدی من از شهرداران عدم پاسخگویی به مکاتبات دفتر شهری میباشد . باید به مکاتبات ما حتما پاسخ داده شود . امتیازبندی هایی نیز در این مورد در نظر گرفتیم . دوشنبه هر هفته به شهرداری ها سر می زنیم به حساب خودتان برسید قبل از اینکه به حساب شما برسند. جبار ایری رئیس شورای عالی استان گفت : انتظار ما این است که تا آخر پشت سر شهرداری که انتخاب کردیم بایستیم تا او کارهایش را به نحو مطلوب انجام دهد. در کارهای شهردار نباید دخالت کنیم . نظارت با دخالت متفاوت است . با همدلی کارها را به پیش ببریم چرا که همدلی از همزبانی بهتر است. وی افزود: ما باید برنامه داشته باشیم حداقل برنامه 5 ساله داشته باشیم این تصویر در ذهن ما باشد که شهر ما به کجا می رسد. خواهش من این است که طرح و برنامه 5 ساله را تعریف بکنیم. احساس نکنیم که ما فقط شورای شهردار هستیم بلکه سعی کنیم که در ادارا و دستگاههای دیگر نیز تاثیرگذار باشیم. مهندس مروتی معاون عمرانی استاندار گفت: 60 یا 70 درصد مطالب مردم و مطبوعات به شهرداری ها بر می گردد . موضوع شهرداری در نظر مردم شاید از بسیاری دستگاههای دیگر از اهمیت و توجه خاصی برخوردار است. ضرورت شناخت ابعاد مختلف مدیریت شهری نیازمند توجه ویژه است. وی افزود: در قانون هر جا صحبت از شهرداری است شورای شهر نیز مورد نظر است شهرداری بدون شورا معنا و مفهومی ندارد . ما الان شاهد بلوغ شوراها هستیم. اعتقادم این است به ظرفیت سازی بیشتر و ارتقای بیشتر این جایگاه است. امروز مردم لایق شرایط بهتر، زندگی بهتر و ارائه خدمات بیشتر هستند. مروتی گفت: شهرداری یکی از ارکان اصلی و کلیدی جامعه است. یک نهاد فرهنگی اجتماعی سیاسی شناخته می شود. از تجربه شهرهای موفق الگو برداری شود. به ظرفیت ها و پتانسیل های مردم توجه شود . کار شهرداری باید برای مرد ملموس باشد . استان گلستان استان جوانی است اما قدمت برخی از شهرها بالاست. مردم انتظار دارند که شورا بصورت کارشناسی و پخته تصمیم بگیرند و از تصمیم های سیاسی و سلیقه ای کارشناسی نشده پرهیز کنند. مجالی برای خطا و آزمون نداریم . معاون استاندار افزود: بحث تکریم ارباب رجوع مهم است . فقط نباید به شعار و بنر و تراکت بسنده شود. اطلاع رسانی ار حقوق شهروندی است. از هزینه های اضافی پرهیز شود شهرداران و شوراها به دنبال مدیریت یکپارچه باشند . شهرداران طرحهای توسعه ای را طراحی کنند. این پسنیدیده نیست طرحی 10 ساله را طرحی کنیم اما قابلیت اجرایی نداشته باشد. حتی در برخی موارد مغایرت داشته باشد. چرا شهرداری جایی را آسفالت کند و یک ماه فلان اداره آنجا را بکند . مردم این را از چشم شهرداری می بینند نه از ارگان دیگر. بحث مدیریت یکپارچه را باید پیگیری کنیم . در پایان نشست مهندس حمیدی فرماندار گنبد گفت: وقتی بودجه استان کمتر از نصف به یکی از شهرها تخصیص می یابد شما باید بیشتر روی پای خودتان بایستید. با توجه به ظرفیت های شهرتان برنامه ریزی کنید. فرماندار گنبد گفت: شهرداری یک دستگاه خدمات رسانی است و نقش مهمی در توسعه دارد.

لطیف ایزدی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. عضویت جناب اقای عبدالصمد بردی پور در هیات مدیره وکلا را به ایشان و خانواده محترمشان و شهروندان گنبدی تبریک عرض میکنیم.مرتاضی و سورتچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
احسان تولز