اخبار فرهنگی

هفتمین همایش بزرگداشت شاعر نامدار ترکمن مختومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار گردید

روز دوشنبه هشتم اردیبهشت 93 در دانشگاه گنبدکاووس هفتمین همایش بزرگداشت شاعر وعارف نامدار ترکمن مختومقلی فراغی به مناسبت 281 مین سالگرد تولد شاعر برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دانشجويان و دانش آموختگان تركمن ايران به نقل از سایت کرند، در این همایش که در دو نوبت صبح وبعدازظهر اجرا شد برنامه های متنوع فرهنگی هنری انجام شد. در نوبت صبح در افتتاحیه مراسم اجرای برنامه بسیار زیبا و دیدنی قوم ترکمن ، ذکر خنجر ومسابقه کشتی ترکمنی وسخنرانی ریاست محترم دانشگاه گنبد دکتر گل چینی بود که در مورد شاعرپرآوازه ترکمن مختومقلی فراغی سخنانی را بیان کردند و سپس جوایزی به برندگان مسابقات کشتی توسط مسوولین دانشگاه اهدا گردید.

img535eb9745c1e3 - هفتمین همایش بزرگداشت شاعر نامدار ترکمن مختومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار گردید

img535eba3c25421 - هفتمین همایش بزرگداشت شاعر نامدار ترکمن مختومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار گردید

پس از این ، برنامه دانشجویان واساتید دانشگاه ومهمانان به طرف آلاچیق هایی را که با نمایشگاههای متنوع ،صنایع دستی-نمایشگاه کتاب-نمایشگاه زیورآلات سنتی-ولباسهای محلی حرکت کردند و توسط ریاست محترم دانشگاه دکتر گل چینی افتتاح شد.

در قسمت بعدی که بعدازظهر ساعت 15 شروع شده بود با اجرای موسیقی توسط هنرمندان منطقه که دوتار نوازی ونی و نی نوازی بود با استقبال خوب دانشجویان روبرو شد وقراتت شعر ترکمنی توسط شاعر ترکمن منصور طبری وسخنرانی دکتر مسلمی پور معاونت دانشجویی دانشگاه گنبد و داورزنی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گنبدکاووس با موضوع بزرگداشت شاعر ترکمن مختومقلی فراغی با اسقبال خوب دانشجویان قرار گرفت. ودر سالن آمفی تاتر دانشگاه حتی یک صندلی برای نشستن نبود و اکثرا در جلوی درب سالن به طور ایستاده به تماشای اجرای برنامه ها می پرداختند.
اجرای برنامه با مجری خوب وبا سابقه گنبدی آقای عاشرمحمد رئوفی بود که با تسلط عالی به دو زبان ترکمنی وفارسی برنامه ها را با هیجان اجرا کرد.

گزارش از : خانم صدیقه سپاهی دانشجوی دانشگاه گنبد
عکاس: رئوفی

img535eba82d8989 - هفتمین همایش بزرگداشت شاعر نامدار ترکمن مختومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار گردید

img535ebae5b160e - هفتمین همایش بزرگداشت شاعر نامدار ترکمن مختومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار گردید

 

منبع:

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران
مارقوش / دايرة المعارف ترکمن صحرا
www.margush.ir

استفاده از مطالب سايت با قيد منبع مانعي ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا