اخبار ویژهمراسم مختومقلی فراغی

کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقای

مارقوش تورکمن صحرا – یاشار نیازی: امروز ساعت 7 غروب در محل بنیاد مختومقلی فراغی گنبد اعضای ستاد برگزاری 282-مین سالگرد شاعر و عارف بزرگ ترکمن ایرانی مختوقلی فراغی نشستی صمیمی داشتند.

   Faragy01 - کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقای

به گزارش پایگاه خبری، فرهنگی مارقوش تورکمن صحرا  به نقل از تورکمن نیوز: در این جلسه که به میزبانی محمد قجقی مدیرعامل بنیاد مختومقلی؛  دبیر ستاد برگزاری مراسم و منصور طبری نائب رئیس و مسئول کمیته فرهنگی ستاد برگزاری همایش مختومقلی صورت گرفت تنی چند از اعضای بنیاد و اعضای انجمن میراث حضور داشتند.
طی این جلسه در خصوص مسائل مختلف و اجرایی و مسئولیت هر یک از اعضای ستاد برگزار کننده همایش در محل آق‌توقای معین گردید. همچنین برای امور مالی، امور تدارکات، گروه شاعران،  گروه موسیقی فولکلور و باغشی‌ها، امور تبلیغات و اطلاع‌رسانی و امور دیجیتال و اینترنت بحث و تبادل نظر گردید و مسئولیت هر فرد و اعضای همکاری کننده در هر یک از کمیته‌ها بحث و تبادل نظر گردید.
محمد قجقی مدیر عامل بنیاد مختومقلی فراغی و منصور طبری مسئول انجمن شعر و ادب ترکمنی میراث گنبد هر دو به عنوان مسئولین چادر مراسم گنبد در محل آق‌توقای تعیین شدند.

Faragy 3 - کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقای

مسئول امور مالی؛ خلیل قزلجه از اعضای انجمن میراث و مسئول تدارکات؛ حاجی یار شکوایی عضو انجمن، همراه با گروه همکاران تدارکات همایش مشخص شدند.
برای کمیته فرهنگی و برنامه‌ریزی و زمان‌بندی باغشی‌های ترکمن (گروه موسیقی ترکمنی) امان دوردی نساری (آمانلی) پیشکسوت و گوینده به همراهی محمد آتابای،  حاجی محمد کر، عاشر محمد رئوفی و بهروز ایری عضو هیئت مدیره انجمن میراث تعیین شدند.
همچنین در گروه فرهنگی برای برنامه‌ریزی شاعران؛ فرهاد قاضی عضو هیئت مدیره انجمن میراث، حکیم قزلجه، عبدالقهار صوفی‌راد، بای محمد چندری و نور نیاز آق از شاعران قدیمی انجمن میراث تعین شدند.

Faragy 4 - کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقای

داود آورند رئیس شورای بخش مرکزی به عنوان مسئول اطلاع رسانی و امور تبلیغات ستاد برگزاری همایش تعیین شد.
در گروه فرهنگی مسئول امور دیجیتال، عکاسی و اینترنت؛ یاشار نیازی جهت درج اخبار به صورت آنلاین در سایت تورکمن نیوز و مارقوش ترکمن صحرا تعیین شد. ضمن اینکه دیگر سایت‌های ترکمن صحرا به صورت آنلاین با ما همکاری داشته و مطالب را از سایت تورکمن نیوز به صورت همزمان می‌توانند در سایت خود درج نمایند. لطیف ایزدی مدیر سایت  اولکأمیز مانند سال‌های گذشته با گروه دیجیتال و اینترنت بصورت آنلاین همکاری نزدیک دارد.

پیشاپیش از خبرنگاران و سایت‌های خبری ترکمن‌صحرا که با ما جهت انعکاس اخبار همایش بین‌المللی بزرگداشت مختومقلی در آق‌توقای همکاری صمیمانه دارند تشکر و قدردانی می‌نمائیم.
از عموم علاقمندان برای همکاری هرچه بهتر برگزار کردن همایش مختومقلی فراغی در آق‌توقای؛ جهت همکاری در امور مختلف قید شده دعوت به عمل می‌آید تا در کنار مسئولین کمیته‌های مختلف ما را یاری کنند تا امسال نیز مانند سال‌های گذشته  هرچه باشکوه‌تر این مراسم را برگزار نمائیم.

 وعده دیدار ما پنج‌شنبه – 24 اردیبهشت ماه 1394 چادرهای مراسم گنبد، بندرترکمن، گمیشان، کلاله، آق‌قلا و … در محل برگزاری همایش بزرگداشت عارف و شاعر وارسته ترکمن مختومقلی فراغی در آق توقای.
ساعت حرکت مینی‌بوس‌ها رأس ساعت 2 بعدازظهر از مقابل پاساژ شهرداری می‌باشد.

Faragy 2 - کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقایFaragy 1 - کمیته‌بندی ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در آق توقای

مارقوش تورکمن صحرا-پایگاه خبری و فرهنگی ترکمن‌های جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا